KOKTAJL A’LA SNICKERS – przepis

KOKTAJL A’LA SNICKERS – przepis

Drodzy Rodzice

w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej przeprowadzanej przez Gastromed Lublin pt.: “Schudnij z nami – program redukcji wagi ciała” przeprowadzimy kilka działań. Między innym będziemy publikować przepisy pani dietetyczki mgr Patrycji Łukanty, która zgodziła się opracowywać przepisy, ale też przygotowywać potrawy i robić im zdjęcia ;).

KOKTAJL A’LA SNICKERS

Nie masz pomysłu na słodkie, ale zdrowe desery? Chciałabym polecić Wam fajną alternatywę do popularnego batonika “Snickersa”. Koktajle składają się z większej lub mniejszej ilości zmiksowanych składników, a dodać do nich możesz wszystko – warzywa, owoce, kasze, orzechy, pestki itd.

Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią poświęcać zbyt dużo czasu na przygotowanie odżywczego i smacznego posiłku. Dodatkową zaletą jest to, że są praktyczne do wypicia, nawet w biegu 🙂

Składniki:

* 1 banan
* 2 suszone daktyle
* 1 łyżeczka kakao
* 1 łyżka masła orzechowego
* 1 szklanka napoju roślinnego/ mleka/ kefiru/ jogurtu

baner-schudnij z nami, Gastromed

Przygotowanie:

Zmiksuj wszystkie składniki w blenderze 😉

 

Autorka tekstu i zdjęcia – mgr Patrycja Łukanty

Z wykształcenia jestem biologiem i dietetykiem. Dietetyka jest moją wieloletnią pasją, która stała się jednocześnie moją wymarzoną pracą. Po 16 latach pracy w firmach farmaceutycznych wiem, że naturalna odporność na choroby zależy od właściwego odżywiania i stylu życia, którego nie można zastąpić żadnymi lekami.

Więcej